Jestem architektem. Dzieci mówią na mnie Pani Miarka. Lubię mierzyć, liczyć, projektować, tworzyć plany i schematy, jednym słowem zajmuję się Miarologią. Słyszeliście wcześniej o takiej „nauce”? Oczywiście, że nie! To ja ją wymyśliłam i jestem w niej mistrzem. Wy też będziecie! Zapraszam do Akademii Miarologii na inżynierskie warsztaty dla dzieci i młodzieży z Krakowa i okolic.

Czego szukasz?

akademia

Jeżeli lubisz czytać krótkie teksty to kliknij tu: Akademia Miarologii w skrócie – informacja dla rodziców.

Akademia Miarologii jest twórczym spotkaniem z architekturą, budownictwem, inżynierią i innowacyjną technologią. Przekazuje podstawową wiedzę z zakresu projektowania, otaczającej nas przestrzeni i wykorzystywania zasad rządzących florą i fauną w technice inżynierskiej.

Pani Miarka zaprezentuje własne projekty oraz innowacyjne rozwiązania z całego świata, natomiast uczestnicy będą mogli stać się, chociaż na chwilę, architektami, konstruktorami i wynalazcami, a efektem ich pracy warsztatowej będą projekty w skali od 1:100 aż do 1:5000.

Warsztaty uaktywniają inicjatywę twórczą i kreatywność uczestnika, rozwijają myślenie przestrzenne i abstrakcyjne, uczą analizy i wykorzystywania schematów, podnoszą świadomość i poczucie odpowiedzialności za otaczająca nas przestrzeń, pokazują wpływ człowieka zarówno na świat materialny jak i na naturę.

Jednocześnie Pani Miarka zwraca szczególną uwagę na zastosowanie zagadnień geometrycznych w praktyce. Warsztaty stwarzają okazje do rozwiązywania zadań projektowych w sposób problemowy, do formułowania i sprawdzania własnych pomysłów i wyciągania wniosków. Potknięcia nie są klęską, a kolejną próbą rozwiązania problemu. Warsztaty rozwijają myślenie przyczynowo – skutkowe z dbałością o ład przestrzenny. Uczestnicy zdobywają umiejętność planowania i opracowywania długofalowych strategii w celu stworzenia małych oraz wielkoskalowych rozwiązań technicznych.

Akademia Miarologii to nauka przez działanie.

Ponieważ jednak żaden wynalazca, konstruktor, ani projektant, nie jest w ówczesnym świecie samotną wyspą, Pani Miarka szczególnie zadba o wzmocnienie umiejętności współpracy w zespole projektowym, a co za tym idzie, o odpowiedzialność za wypowiadane słowo, autoprezentację, komunikację społeczną oraz o przewidywanie konsekwencji podejmowanych decyzji.

Proponowane warsztaty to zajęcia dodatkowe dla dzieci z Krakowa i okolic, to wartościowe zajęcia pozaszkolne dla dziesięciolatki i dziesięciolatka oraz dzieci starszych od IV klasy szkoły podstawowej, trwające dwie godziny lekcyjne raz w tygodniu. Oparte są o autorskie scenariusze dydaktyczno-wychowawcze opracowane przez Panią Miarkę (tu zobacz wybrane tematy warsztatów).

Każda grupa dzieci (od 9 do 16 osób) staje się społecznością badawczą, która poznaje, analizuje i własnoręcznie eksperymentuje z konkretnymi rozwiązaniami inżynierskimi (patrz zapisy, wybierz lokalizację, dzień i godzinę). W każdej grupie analizowany jest ten sam program, ale tempo dochodzenia do rozwiązania problemu technicznego może być różne, w zależności od potencjału, zaangażowania i kompetencji dzieci z danej grupy badawczej.

W grupie badawczej każde dziecko jest równe, nie ma doczepionej szkolnej łatki, każde ma wpływ na kształt doświadczenia, projektu, prezentacji, każde wnosi do całości swój element. Co jest ważne dla Twojego dziecka, ważne jest też dla całej grupy badawczej. Jeżeli chce ono wprowadzić jakąś zmianę, musi to uzasadnić i przekonać do pomysłu innych. Każde dziecko może samodzielnie sprawdzić w praktyce swój pomysł, pod czujnym okiem Pani Miarki, od której z pewnością otrzyma motywację i pełne wsparcie.

Wspólnie możemy osiągnąć więcej, dlatego Pani Miarce bardzo zależy także na zaangażowaniu chętnych rodziców. Drodzy Rodzice możecie mieć wpływ na kształt Akademii Miarologii, jeżeli tylko przekonacie Panią Miarkę do słuszności swojego pomysłu. Pani Miarka jestem otwarta na wszelkie ulepszenia, bo zależy jej na najwyższej jakości merytorycznej i metodycznej dla Waszych dzieci i dla Was. Zawsze stoi po stronie dziecka, również wtedy kiedy należy mu coś uzmysłowić, albo sugestywnie sprowadzić na ziemię. Akademia Miarologii to społeczność, która wesprze Twoje dziecko i Ciebie, Drogi Rodzicu na naukowej drodze.

 

Zobacz wybrane tematy warsztatów
Zapisz swoje dziecko na warsztaty – zapisy, wybierz lokalizację, dzień i godzinę


Copyright © 2017 Miarologia