Jestem architektem. Dzieci mówią na mnie Pani Miarka. Lubię mierzyć, liczyć, projektować, tworzyć plany i schematy, jednym słowem zajmuję się Miarologią. Słyszeliście wcześniej o takiej „nauce”? Oczywiście, że nie! To ja ją wymyśliłam i jestem w niej mistrzem. Wy też będziecie! Zapraszam do Akademii Miarologii na inżynierskie warsztaty dla dzieci i młodzieży z Krakowa i okolic.

Czego szukasz?

Jestem niezwykle zadowolony z faktu, że mój syn Staś brał udział w zajęciach o tematyce urbanistycznej zatytułowanych „Pani Miarka i zaklęcie Urbanus Reparo”. Warto podkreślić kilka istotnych aspektów tego doświadczenia:

Umożliwiły mu one zgłębienie zagadnień związanych z ekologicznym transportem miejskim, obszarami zieleni w mieście, kwestiami związanymi z mieszkaniem oraz odnawialnym źródłami energii.

Pod czujnym okiem architekta miał okazję do projektowania poszczególnych elementów miasta na dużą skalę, wykorzystując przy tym ogromną mapę.

Samodzielnie wykreował oraz zilustrował skomplikowane projekty inżynieryjne, obejmujące latający pojazd, pionową farmę, kapsułę mieszkalną oraz turbinę wiatrową.

Efektem udziału w tych warsztatach było jego entuzjastyczne zadowolenie oraz napełnienie nowymi, twórczymi pomysłami.

Uważam, że tego typu warsztaty są niezwykle wartościowe, ponieważ skutecznie przyczyniają się do rozwijania innowacyjnego sposobu myślenia oraz kreatywności u dziecka.

Marcin Wierzbicki, rodzic

Newsletter

Najpopularniejsze wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © 2017 Miarologia